API اس ام اس

همین حالا وب سایت یا اپلیکیشن خود را به وب سرویس پیامک مجهز کنید. وب سرویس پیامک مینو اس ام اس به شما کمک می‌کند وب سایت یا اپلیکیشن خود را به سامانه جامع خدمات پیامکی مینو اس ام اس متصل کرده و مدیریت ارسال و دریافت پیامک‌های خود را مستقل از پنل پیامک و به صورت شخصی سازی شده، انجام دهید.

 

API اس ام اس

همین حالا وب سایت یا اپلیکیشن خود را به وب سرویس پیامک مجهز کنید. وب سرویس پیامک مینو اس ام اس به شما کمک می‌کند وب سایت یا اپلیکیشن خود را به سامانه جامع خدمات پیامکی مینو اس ام اس متصل کرده و مدیریت ارسال و دریافت پیامک‌های خود را مستقل از پنل پیامک و به صورت شخصی سازی شده، انجام دهید.

یکی از مهم ترین کاربرد‌های سامانه پیامکی مینو اس ام اس، اتصال آن به وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خارجی برای ارسال خودکار پیامک در زمان‌های تعیین شده است. رایج ترین مثال آن را می‌توان در یک خرید اینترنتی مشاهده کرد، زمانی که پیامکی مبنی بر “ثبت سفارش ” و پیامکی از “بانک” جهت کسر موجودی حساب شما در فاصله کوتاهی از هم ارسال میشود. این پیامک‌ها به صورت خودکار و از طریق اتصال بین سامانه پیامکی و وب سایت‌ها از طریق وب سرویس پیامک انجام می‌شود. برای این کار دیگر نیازی به ورود به سامانه پیامکی وجود ندارد و مدیریت تمامی‌ اتفاقات در سایت یا اپلیکیشن شما انجام می‌شود. برای مجهز کردن سیستم‌ها به وب سرویس پیامک، تیم فنی مینو اس ام اس، مستندات وب‌سرویس  را به رایگان در اختیار شما قرار داده است. برای پیاده‌سازی موفق  وب سرویس نیاز به دانش برنامه نویسی و اطلاعات کافی در این زمینه وجود دارد، اما نگران نباشید، پشتیبانی تخصصی و ۲۴ ساعته توسط تیم مجرب مینو اس ام اس در کنار شما خواهد بود.

روش های اتصال به وب سرویس پیامک

ماژول اختصاصی پیامک

اگر وب سایت یا اپلیکیشن شما به صورت اختصاصی کدنویسی شده است، می‌توانید به راحتی ماژول پیامک اختصاصی را بر اساس زبان‌های رایج برنامه‌نویسی، پیاده‌سازی کنید. وب سرویس پیامک مینو اس ام اس از زبان‌های php، C#، nodejs، Restful، VB.net  پشتیبانی می‌کند.

افزونه و ماژول پیامک

اگر سایت شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS)  مانند وردپرس یا جوملا نوشته شده است، بهترین راه اتصال به سامانه پیامکی مینو اس ام اس، استفاده از افزونه و ماژول پیامک است. تیم فنی مینو اس ام اس، افزونه‌هایی برای دسترسی شما به وب سرویس پیامک در نظر گرفته است که می‌توانند سایت شما را به سیستم پیامکی مجهز کنند.

برقراری ارتباط با API پیامک مینو اس ام اس

API مینو اس ام اس تخصصی ترین API پیامکی است که از این ۳ طریق می­توانید با آن ارتباط برقرار کنید

RESTful

soap

RPC

امکانات وب سرویس مینو اس ام اس

وب سرویس OTP

مدیریت ارسال و دریافت پیامک

افزونه و ماژول اس ام اس

ارسال خطوط بلک لیست

ویژگی های وب سرویس مینو اس ام اس

کاربردهای وب سرویس پیامک

فروشگاه های اینترنتی

ایجاد اطمینان برای مخاطبان در فروشگاه‌های اینترنتی امری بسیار ضروری و رقابتی محسوب می‌شود. ارسال پیامک در پروسه خرید می‌تواند تا حد زیادی خلایی که در اثر فاصله بین مشتری و فروشنده در فروش اینترنتی پدید آمده را جبران کند و حس اعتماد را در مشتری نگه دارد. اینگونه پیامک‌ها با امکاناتی مثل “ثبت نام آنلاین” ، “ارسال کد فعالسازی” و “وضعیت گیری سفارش‌ها” از طریق وب سرویس پیامک مینو اس ام اس ارسال می‌شوند.

سیستم های اتوماسیون

با افزودن قابلیت ارسال پیامک از طریق وب سرویس به سیستم‌های اتوماسیون اداری، می‌توانید همزمان با ارسال نامه یا درخواست یک پیامک جهت اطلاع از آخرین وضعیت درخواست برای مخاطب ارسال کنید. این قابلیت باعث می‌شود ارباب رجوع در وضعیت‌های مختلف از درخواست یا نامه خود از طریق پیامک مطلع شده و از مراحعه حضوری برای پیگیری بی نیاز شود. همچنین متصدی مربوطه که نامه به او ارجاع داده می‌شود نیز می‌تواند پیامک دریافت کند. این پیامک‌ها با استفاده از امکاناتی مثل “وضعیت گیری سفارش‌ها” و “ارسال پترن” از طریق وب سرویس پیامک مینو اس ام اس ارسال می‌شوند.

سیستم های حسابداری و انبارداری

پیامک‌هایی که پس از تراکنش‌های مالی از سمت بانک ارسال می‌شوند یکی از امکانات کاربردی وب سرویس پیامک می‌باشد. با فعالسازی سامانه مینو اس ام اس و اتصال از طریق API به سیستم‌های مالی و حسابداری خود به راحتی می‌توانید پیامک‌های سیستمی‌ارسال کنید. ارسال پیامک‌هایی مبنی بر صدور فاکتور، سر رسید چک‌ها، یادآوری بدهی‌ها و قراردادها با استفاده از وب سرویس پیامک ممکن می‌شود. “ارسال دوره ای و زمان دار” ، “ارسال به دفترچه تلفن” و “ارسال به بانک‌ها” از دسترسی‌های وب سرویس پیامک مینو اس ام اس هستند که برای این کار به شما کمک می‌کنند.

سیستم های اتوماسیون

با افزودن قابلیت ارسال پیامک از طریق وب سرویس به سیستم‌های اتوماسیون اداری، می‌توانید همزمان با ارسال نامه یا درخواست یک پیامک جهت اطلاع از آخرین وضعیت درخواست برای مخاطب ارسال کنید. این قابلیت باعث می‌شود ارباب رجوع در وضعیت‌های مختلف از درخواست یا نامه خود از طریق پیامک مطلع شده و از مراجعه حضوری برای پیگیری بی نیاز شود. همچنین متصدی مربوطه که نامه به او ارجاع داده می‌شود نیز می‌تواند پیامک دریافت کند. این پیامک‌ها با استفاده از امکاناتی مثل “وضعیت گیری سفارش‌ها” و “ارسال پترن” از طریق وب سرویس پیامک مینو اس ام اس ارسال می‌شوند.

سیستم های امنیتی

سرعت انتقال هشدار یا بروز یک رخداد امنیتی بسیار اهمیت دارد و تاخیر در اطلاع یافتن از اتفاقات غیر مترقبه، می‌تواند باعث خسارت شود. با اتصال به وب سرویس پیامک مینو اس ام اس از آنتی ویروس‌ها و فایروال‌ها و همچنین تمام نرم افزارهای امنیتی در زمان‌های تعیین شده خصوصا بروز مشکلات، پیامک دریافت خواهید کرد. این ویژگی می‌تواند برای سیستم‌های امنیتی مثل دزدگیر ماشین یا درب فروشگاه نیز کاربردی باشد و وضعیت موجود را پیامک کند.