چطور پیامک تبلیغاتی بنویسیم؟

شخصی سازی پیام و هدف

شخصی سازی پیام شما روشی مطمئن برای خلق اس ام اس تبلیغاتی ایده آل است. کسب و کارها باید با در نظر گرفتن جمعیت شناسی مخاطبان خود(به عنوان مثال سن، جنسیت، شغل و موارد دیگر) پیام ها را تهیه کنند. همچنین، تدوین پیام هایی که در آن معیارهای مختلف بازاریابی نقش دارد، بسیار مهم است. از این طریق، یک شرکت می تواند پیام های هدفمندی ارسال کند که برای گیرندگان بیشتر جذاب است.

حرفه ای باشید

در هنگام برقراری ارتباط با مشتری از طریق پیامک تبلیغاتی، استفاده از زبان عامیانه، اختصارات و شکلک ها پیشنهاد نمی شود. جدای از آن، در اینجا چند نکته دیگر برای ایجاد پیام های جذاب ضمن حفظ اصل حرفه ای گری آورده شده است:

1. عاری از احساسات و عواطف انسانی نباشید انگار که با روبات صحبت می کنید.

2. از زبانی استفاده کنید که با هویت و سبک برند سازگار باشد.

3. فقط در صورتی از شکلک استفاده کنید که ارزش معناداری به پیام اضافه کند.

4. هرگز از حروف به شکل بزرگ استفاده نکنید.

5. از استفاده بیش از حد از علامت سؤال یا تعجب خودداری کنید.

6. در صورت لزوم از یک علامت تعجب و سؤال استفاده کنید.

دقیق باشید

بازاریاب ها باید اطمینان حاصل کنند که پیامک تبلیغاتی مورد نظر پیام مطلوب خود را به سهولت منتقل می کند. به عنوان مثال، اگر یک برند تجاری تبلیغاتی را انجام می دهد، باید در اس ام اس تبلیغاتی ارسالی تاریخ و زمان شروع و پایان فروش را دقیق ذکر کند. علاوه بر این، بازاریاب ها باید اطمینان حاصل کنند که چه کالاهایی برای فروش هستند. صرفاً با بیان اینکه “از تخفیفات استفاده کنید” می تواند کاملاً گمراه کننده باشد. در عوض ، می توانید بگویید “از 15٪ تخفیف برای تمام کفش های کودک لذت ببرید.” نکته اصلی در اینجا: هرچه اطلاعات خاص تر باشد، بهتر است.

متن پیامک تا حد ممکن کوتاه باشد

هنگام نوشتن پیامک تبلیغاتی، بهتر است متن پیامک تا حد ممکن کوتاه باشد تا سریعاً به نکته اصلی برسید. بازاریاب ها باید اطمینان حاصل کنند که پیام خود را در 160 کاراکتر مجاز برای یک صفحه پیامک ارسال می کنند. دستیابی به این امر می تواند بسیار دشوار باشد، بنابراین در اینجا چند نکته برای کمک به شما وجود دارد:

پیام اصلی مورد نظر برای ارائه را مشخص کنید. آیا آن یک وعده غذایی رایگان، یا دعوت نامه است؟

نکات جانبی که می خواهید محقق شود را تعیین کنید. اگر می خواهید مشتری درباره خدمات یا کالایی که ارائه می دهید اطلاعات بیشتری کسب کند، به جای تلاش برای توضیح دقیق آن، از طریق لینک url او را به وبسایت خود ارجاع دهید.

دکمه دعوت به عمل(call-to-action) را درج کنید

نوشتن یک متن پیامکی عالی به تنهایی رمز موفقیت شما نیست. تزریق CTA (دعوت به عمل) در متن، مشتری را قادر می سازد از فرصتی که ارائه شده است استفاده کند. عدم وجود یک CTA قانع کننده می تواند منجر به نرخ کلیک و تبدیل کم شود. اطمینان حاصل کنید که دکمه CTA شما چشم نواز و واضح است. حالا که می دانید چگونه می توانید یک پیامک تبلیغاتی بنویسید وقت آن است گام بعدی را برداریم و یک پنل پیامکی بخرید!